Новини із життя Партнерства

Враження – позитивні

Протягом кількох днів представники пуллахської громади гостювали в Баришівці, їх радо приймали місцеві сім’ї, а керівництво краю та райцентру забезпечило цікаву й змістовну культурну програму. Зокрема німецька делегація відвідала випускний вечір вихованців Баришівської музичної школи, під час якого насолоджувалися багатогранністю талантів підростаючого покоління баришівчан.

Під час візиту до Баришівської центральної районної лікарні головний лікар району Галина Буняк наголосила, що внесок громади Пуллаха в розвиток медицини Баришівщини та охорони здоров’я кожного жителя району неоціненний: автомобілі швидкої допомоги, реанімобіль, апарат ультразвукової діагностики, сучасне медичне обладнання (і це – далеко не повний перелік придбаного за кошти побратимів). Допомога, котра щорічно надходить від громади Пуллаха, стає незамінною в щоденній роботі медиків району. Окрім того, члени німецької делегації поспілкувалися із медперсоналом закладу, дізналися про успіхи й проблеми в роботі установи та пообіцяли й надалі надавати громаді району посильну допомогу у вирішенні першочергових соціальних проблем.

Побували німецькі гості й на Баришівському шкіряному заводі, де аналітик підприємства Володимир Суходольський провів своєрідну оглядову екскурсію, розповів про технологічний процес виробництва, продемонстрував сучасне обладнання, ознайомив із роботою очисних споруд. Баварські друзі були приємно вражені широким асортиментом продукції та її високою якістю (до речі, саме це дозволило підприємству зайняти лідируючі позиції на ринку шкіряного виробництва не тільки в Україні, а й у Європі).

Далі гості оглянули місце, котре символізує не лише багаторічну дружбу двох містечок, а й глибоку повагу баришівчан до своїх закордонних друзів – площу Пуллаха, що знаходиться поблизу приміщенням адмінбудинку. Після колективного фото на згадку відвідали музей Тераса Шевченка, де Дарія Лобунець представила іноземцям найвизначніші зразки творчого доробку Великого Кобзаря.

Пройшли центральними вулицями містечка, сфотографувалися біля «Травневого дерева», встановленого на центральній площі райцентру ще 2010 року з нагоди 20-тирічного ювілею дружби громад Пуллаха й Баришівки, зупинилися на меморіалі Слави, поклали живі квіти до Пам’ятного знака борцям за незалежність України, Пані Сюзанна висловила співчуття баришівчанам та всьому українському народові з приводу тяжкої ситуації, в якій опинилася наша держава через воєнні дії на сході країни.

Позитивне враження на друзів із Німеччини справив і дитячий садок «Золотий ключик», екскурсію яким провели начальник управління освіти, молоді та спорту Баришівської РДА Володимир Коцюрбій, селищний голова Олександр Вареніченко та завідуюча закладом Сніжана Авраменко.

До нових перспектив

Також під час візиту відбувся ряд офіційних зустрічей, у ході яких провели засідання партнерського об’єднання, обговорили досвід Німеччини в процесі децентралізації та управління місцевими громадами, намітили плани подальшої співпраці. Зокрема на засіданні «круглого столу» Володимир Гуменюк, голова Баришівської районної ради, Отто Горак, голова партнерського об’єднання «Пуллах-Баришівка-Березань», Барбара Фішер, відповідальна за реалізацію спільних проектів («Діти», «Дружба» тощо), Борис Скорик, голова партнерського об’єднання «Баришівка-Пуллах», Володимир Коцюрбій, начальник управління освіти, молоді та спорту Баришівської РДА, Оксана Загорулько, завідувач районним методичним кабінетом Баришівської районної ради, обговорили результати першого етапу проекту «Вчителі», що успішно почався у квітні цього року, та перспективи подальшої підтримки проектів «Дружба» (обмін делегаціями з метою ознайомлення з культурою, звичаями, традиціями тощо іншого народу) та «Молодь» (обмін представниками молодого покоління).

Співпраця двох маленьких міст стала взірцем взаєморозуміння й дружби народів, у кожного з яких – своя історія, своя пам’ять, свій біль. Та єднає нас бажання будувати спільне майбутнє, знаходити шляхи налагодження добросусідських відносин і виростити нове покоління, яке не спинять мовні чи географічні бар’єри, бо ж дружба, перевірена роками, дійсно не має кордонів!

Аліна Басенко

Фото О.Надоленка