Дослідження – інструментальні

У Баришівській центральній районній лікарні відкрили кабінет гастрофібродуоденоскопії для обстеження слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки та діагностики гастроентерологічних захворювань. За діагностикою та консультаціями вже звертаються пацієнти (і не лише місцеві) з гастроентерологічними скаргами.

Спеціальний метод обстеження можливий завдяки сучасному ендоскопу, що представляє собою гнучку довгу трубку, котра завершується об’єктивом. Одержуване на ендоскопі зображення зі станом внутрішньої поверхні органу передається на спеціальний екран, із якого лікар може зробити фотографію. Аналогів приладу немає в медзакладах районів, сусідніх із Баришівським. Його вартість – 13 000 євро. Витрати на придбання приладу люб’язно покрила громада міста-побратима Пуллаха. Крім того, за фінансування з бюджетів сільських рад у кабінеті ФГСД зроблено ремонт: встановлено енергозберігаюче вікно, стіни облицьовані плиткою, закуплені нові меблі.

Днями на запрошення головного лікаря району Галини Буняк медичний заклад відвідали виконувач обов’язки голови Баришівської райдержадміністрації Віталій Гордієнко, очільник Баришівської районної ради Володимир Гуменюк, голова партнерського об’єднання «Баришівка – Пуллах» Борис Скорик, депутат райради Анна Шевчук та Недрянський сільський голова Михайло Деркач. Гостям під час своєрідної екскурсії продемонстрували зовнішній вигляд кабінету ФГСД, познайомили їх із лікарем-ендоскопістом Олександром Кравченком(на знімку).

Окрім того, районне керівництво та представників органів місцевого самоврядування запросили відвідати педіатричне відділення лікарні, зокрема – оглянути палату підвищеного комфорту для матері й малюка (в ній розміщено нове ліжко) та ігрову кімнату для дітей.

Позитивними були відгуки й щодо ходу ремонтних робіт у дитячому відділенні. За кошти Баришівської селищної ради (голова – Олександр Вареніченко) повністю оновлюють санітарний вузол, й незабаром він матиме сучасний вигляд та буде зручним для маленьких пацієнтів і їхніх мам.

Варто відзначити, що сучасний інтер’єр, новітнє медичне обладнання ЦРЛ позитивно впливають на діяльність закладу, сприяють якості надання медичних послуг жителям Баришівщини, а також – і пацієнтам із інших районів, які все частіше звертаються за професійною допомогою до головної лікувальниці нашого краю.

Інф. «БВ»

Фото О.Надоленка