Економічні зв’язки

Дружні стосунки між Баришівською районною державною адміністрацією та магістратурою міста Пуллах, що знаходиться в долині річки Ізар тривають вже більше чверті століття. Гуманітарна допомога, культурні, інтелектуальні, громадські зв’язки – все це неповний перелік співпраці українців з німецькими друзями.

Особливу увагу побратими побратими із Пуллаха приділяють розвитку соціальної сфери району. Щороку гуманітарну допомогу отримують соціально-незахищені категорії громадян усіх населених пунктів Баришівщини.

 

Баришівський районний сектор Державної служби із надзвичайних ситуацій України

(Пожежна частина)

Приязні стосунки склалися між комендатурою пожежної частини м.Пуллах та Баришівським районним сектором Державної служби із надзвичайних ситуацій України.

У 2003 році колеги із міста-побратима подарували баришівським вогнеборцям пожежний автомобіль-цистерну.

2004 році німецькі друзі передали аварійно-рятувальний автомобіль із комплектом сучасних пристроїв, інструментів. Авто також має необхідне обладнання для ліквідації хімічних аварій.

Загалом за двадцять п’ять років співдружності пожежники Баришівщини отримали від німецьких побратимів п’ять пожежних автомобілів, чотири апарати на стиснутому повітрі AUER та двадцять чотири кисневих балон пожежних шоломів, пневматичний інструмент для роботи під час аварій.

Щоб отримати навички володіння німецькою технікою, МНСівці з Баришівки проходили стажування у колег з добровільної пожежної охорони міста Пуллах.

1

Техніка та допоміжні   засоби, подаровані побратимами, стали у нагоді рятувальникам із нашого району, котрі щодня стоять на варті безпеки баришівчан.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

За цей час автомобілі, які оснащені сучасним обладнанням неодноразово рятували людей в різних екстремальних ситуаціях.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

8

 

ДРУЖБА НЕ ЗНАЄ КОРДОНІВ

 Із газети «Вісник Чорнобиля» (2009 рік)

 Село Перемога розташоване в Баришівському районі Київської області. Нічим не знамените, окрім того, що тутешні мешканці протягом багатьох років не роблять різниці між могилами своїх родичів і німецьких солдатів, похованих поблизу того місця, де під час війни працював польовий госпіталь вермахту. Українські селяни просто не         вміють інакше – останки мертвих воїнів, чиїми б вони не були, для них священні. Тому могилки вчасно обробляються, по можливості прикрашаються нехитрими квітами, і ця турбота передається від покоління до покоління.

Коли про це довідалися німці з міста Пуллах, у них виникло бажання побувати на баришівській землі, вклонитися праху своїх земляків та подякувати українським доброчинцям. За словами Анни Шевчук, голови Баришівської районної ради, 19 років співробітництва, спочатку на рівні міських адміністрації, а потім за участю громадськості Баришівки та Пуллаху, сторони зуміли налагодити не тільки ділові стосунки, а й створити обстановку справжньої дружби. Сьогодні вже стало нормою, що міста обмінюються ветеранськими й молодіжними делегаціями, а німецькі та українські діти мають можливість ознайомитися з природою та культурою іншої країни.

В Німеччині добре поставлені питання організації роботи рятувальних служб, відтак друзі з Пуллаху від самого початку зосередили свої зусилля, окрім села Перемога, на двох баришівських об’єктах – центральній районній лікарні з поліклінікою та пожежній частині. Саме на їх адреси були надіслані перші подарунки – автомобілі спеціального призначення, обладнання для порятунку людей та надання їм медичної допомоги, лікарняні ліжка, медикаменти тощо. І ось тепер новий подарунок, цього разу пожежний автомобіль MAGIRUS DEUTZ, оснащений не тільки звичними засобами пожежогасіння та висувною драбиною, а ще й автономною системою збору води з гідрантів або відкритих водойм.

На урочистій церемонії з приводу передачі баришівським пожежникам цього блискучого подарунка, котрий своїм ходом подолав понад 2000 кілометрів територією Європи, виступив пан Петер Хайлер – заступник голови партнерського об’єднання «Пуллах-Баришівка/Березань». Він, зокрема, зазначив що його земляки, що його земляки високо цінують партнерські відносини з українськими селянами, а товариські зустрічі завжди сповнені щирості й доброти, незалежно від вікової чи соціальної групи учасників. Під час таких зустрічей люди різних національностей мають можливість краще порозумітися, разом пригадати воєнне лихоліття та дійти висновку, що страхіття війни (в тому числі й холодної) ніколи не повинні повторитися.

Гість із задоволенням підкреслив, що пожежно-рятувальна техніка, котру пожежники з Пуллаха передають баришівським колегам, використовується кваліфіковано, за призначенням і винятково ефективно. Особливо приємно було з Інтернету дізнатися, що одна з подарованих німцями пожежно-рятувальних машин виконала важливу місію під час виїзду на складну автомобільну аварію, коли на трасі Київ-Харків у районі Переяслав-Хмельницького зіткнулися два автобуса з пасажирами. Якби не досвід рятувальників та не унікальне німецьке обладнання, навряд чи вдалося б тоді врятувати затиснутих у пожмаканому металі людей.

Нарешті очікувана мить передачі ключів від машини новому господарю. Заступник коменданта пожежної частини м.Пуллах пан Андреа Брандл після короткої промови вручає ключі начальнику пожежної частини смт. Баришівка підполковнику служби цивільного захисту Володимиру Тесленку. Присутні учасники дійства й численні гості аплодисменти проводжають червоний MAGIRUS DEUTZ у його   перший місцевий рейс – до пожежної частини Баришівки. Хочеться побажати рятувальникам, щоб ця техніка завжди була напоготові, але ніколи не використовувалася.

Володимир Ярошенко

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Баришівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та

відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання в с.Перемога (будинок пристарілих)

За період із 1999 по 2016 р. на адресу Баришівської райдержадміністрації надійшло понад 29 вантажів із гуманітарною допомогою із м.Пуллаху.

фото 1.1  фото 1

Територіальний центр соціального обслуговування отримав за цей період більше 13 тис. ящиків з одягом та взуттям, постільною білизною та іншими речами, бувшими у вжитку, на загальну суму майже 2 млн. грн.

А понад   500 жителів району отримали адресні пакети.

фото 2

Всі речі були видані малозабезпеченим категоріям населення району: ветеранам війни та праці, інвалідам, вдовам померлих військовослужбовців, одиноким пенсіонерам, багатодітним та малозабезпеченим сім’ям.

Надходили до Баришівки й велосипеди, що отримали «нове життя» завдяки золотим рукам жителя Пуллаху, справжнього майстра, активного члена партнерства Едуарда Паліка.

фото 3

2001 рік. Едуард Палік та Людвіг Оттл підготували для вручення у Баришівці 500-й велосипед

 

фото 4

2008 рік. Едуард Палік,   Людвіг Оттл, Моніка Демме голова партнерського об’єднання «Пуллах-Баришівка» (2006-2014 р.р.), доктор Петер Хайлер голова партнерського об’єднання «Пуллах-Баришівка (1990-2006 р.р.) та Перший бургомістр Пуллаху (2008-2014 р.р.) Юрген Вестентаннер підготували 1000 велосипед для відправки в Баришівку.

Частина з них видана вказаним адресатам, а частина передана в сільські ради, різні установи та організації для службового користування.

Німецькі друзі придбали для територіального центру 3 швейні машини, необхідні ножиці, нитки та сувій тканини. Так розпочала свою роботу свою роботу майстерня по ремонту і пошиттю одягу та білизни для малозабезпечених пенсіонерів та інвалідів району.

Працівники територіального центру вдячні також за надіслане обладнання для перукарні та медичної кімнати. Завдяки надані й допомозі у відділенні соціально-побутової реабілітації працюють перукар, швачка і медична сестра, які обслуговують ветеранів війни та праці, інвалідів, одиноких пенсіонерів, малозабезпечених громадян району.

На адресу Баришівського управління соціального захисту населення для потреб людей із обмеженими фізичними можливостями надійшли засоби реабілітації: інв.візки – 50 шт., ходунці – 100 шт., милиці та палиці – 100 шт.

Частину з них видано інвалідам для постійного користування, а решту – через пункт прокату для тимчасового користування.

Молоді мами із малозабезпечених сімей отримали дитячі візки, манежі і були задоволені такою матеріальною підтримкою.

Дитячі   іграшки, які надходили із м.Пуллах, передані в дитячі садки «Теремок» та «Промінь».

Також за вказаний період надійшло 46 персональних комп’ютерів, які видані 11 сільським радам та 15 іншим різним установам району для службового користування.

На адресу відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання одиноких і непрацездатних громадян в с.Перемога (будинок престарілих) надходила гуманітарна допомога у вигляді одягу, взуття, постільної білизни та інших речей, більше 4,5 тис ящиків.

фото 5

Крім цього, поступали ліжка, стільці, столи, матраци туалетні стільці, центрифуга, швейні машини та інші речі, необхідні для функціонування відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян та інвалідів. В с.Перемога (будинок престарілих).

За рахунок коштів німецької громади було закуплено меблі, обладнання для кухні (потрійна мийка, витяжка із нержавіючої сталі 8 тис. 700 грн.)   та посуд (10 тис.грн) 2 телевізори, 3 холодильники, морозильну камеру (4 тис.500 грн.), професійну пральну машину на 32 кг (68 тис. грн.), центрифугу (38 тис. грн.), пилосмок, та проведено заміну вікон, ремонт кухні, ванної, побутової кімнат і побудовано пандус для вільного доступу інвалідів.

фото 6  фото 6.1.
фото 7  фото 7.1фото 7.2  фото 8  фото 8.1  фото 9  фото 10

За кошти громади Пуллаху (70 тис.грн.) зроблено капітальний ремонт водонапірної вежі,   пробито свердловину та замінено труби центрального водопроводу для забезпечення якісною водою підопічних стаціонарного відділення.

Зважаючи на те, що на початку встановлення партнерських відносин потреба в засобах реабілітації перевищувала можливості їх забезпечення, така допомога німецьких друзів була вчасною і потрібною.

В 2009 року був впроваджений новий вид послуг – розвезення гарячих обідів 32-ом підопічним відділенню соціальної допомоги вдома жителям населених пунктів Перемоги, Гостролуччя, Селище, Рудницьке, Лук’янівка соціальний проект «Їжа на колесах».  

У 2013 році почесний голова партнерського об’єднання «Пуллах-Баришівка» доктор Петер Хайлер вручив баришівчанам документи та ключі від новенького авто ЗАЗ-ТF 5540 «Ланос», яке в межах проекту було придбано за кошти громади Пуллах. Спільними зусиллями німецькі побратими зібрали необхідну суму (вартість автомобіля з обладнанням 80 тис.грн.).

фото 11

2013 рік, вручення ключів від новенького автомобіля Ланос»

Громада Пуллаха, згідно домовленостей, протягом 2013-2016 р.р. надавала кошти на утримання та функціонування автомобіля (реєстрація, обладнання газовою установкою, ремонт, пальне) – а це майже 23 тис.грн.

фото 13

фото 14

фото 15

 

Баришівська центральна районна лікарня

Надзвичайно важливою є допомога побратимів у медичній галузі району.

Співпраця розпочалася у 1991 році коли до центральної районної лікарні   з місією милосердя із Пуллаху приїхав керуючий справами мерії Ервін Депросс, який привіз і передав лікарні у дарунок   від громади Ультразвуковий апарат «Сіменс», медичні препарати, вітаміни, дитяче харчування.

1 2

Відтоді допомога лікарні надходила щорічно. Функціональні лікарняні ліжка, інвалідні візки, постільна білизна, дороговартісне медичне устаткування, стоматологічне обладнання, устаткування для лор-кабінету, освітлення операційної, шафа для консервації крові, тренувальний пристрій для ходіння, ліки, велосипеди для працівників фельдшерсько-акушерських пунктів, тонни дитячого харчування.

3 4

Та найбільше дякують жителі Баришівки німецьким друзям за автомобілі швидкої допомоги «Мерседес», «Фольксваген», «Опель», апарати ультразвукової діагностики, фіброгастроскоп, сучасні рентгенапарати.

5

Здобуваючи безцінний досвід проходили стажування у клініках Мюнхена наші лікарі. Зокрема, лікар-алерголог Бишовець Н.І.(нині покійна) (1994), лікар-хірург Дорошенко В.П. (1996 р.), лікар-ендоскопіст Кравченко О.О, лікарі-стоматологи Забула М.А., Рекеда В.Л.(2000р.)

Восени 2015 року делегація у складі 5 лікарів та перекладача на запрошення німецької громади відлетіла на 7 днів до Німеччини.

До складу делегації входили лікар-гінеколог Волокита А.Ю, лікар-невролог Троян В.М., лікар-отоларинголог Корніцька Л.О., лікар-хірург Лук’янчук І.П. та головний лікар району Рябик В.М.. У клініках Мюнхена під кожного учасника   була підібрана індивідуальна програма стажування в залежності від його спеціалізації, де вони змогли побачити лікувальний процес з використанням новітніх технологій та сучасного медичного обладнання. Лікарі мали змогу поспілкуватися з колегами і попрактикувати, що безперечно позитивно вплине на їх професійний досвід.

7 8

У 2016 році Баришівщина вкотре отримала допомогу від громади Пуллаха – пральну машину та реанімаційний автомобіль «Форд», обладнаний сучасною апаратурою.

Також, цього року німецькі друзі, крім трьох комп’ютерів, подарували пересувний палатний рентгенапарат, електрокардіограф, і дефібрилятор. Невдовзі має надійти фіброгастродуоденоскоп, це апарат для огляду шлунка й дванадцятої палої кишки, його ще називають «японський зонд», придбаний за рахунок баварських побратимів (13 тис. євро).

6

9