Лічильники

Встановлення квартирних приладів обліку води

Згідно пункту 3.1. Правил користування системами централізованого  комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України розрахунки за спожиту питну воду  та  скид  стічних  вод здійснюються на основі показів засобів обліку.

Для встановлення  приладів обліку споживання холодної води власнику квартири/будинку, будь-якого іншого приміщення, будівлі тощо (споживачу) необхідно звернутись до КП БРР “Райводоканал” для отримання технічних умов на встановлення лічильника.

Споживачу надається інформація стосовно типів квартирних приладів обліку води.

Купуючи лічильник, а це легко можна зробити в спеціалізованому магазині, необхідно пам’ятати наступне:

  1. Обов’язкова наявність технічного паспорту приладу обліку. У паспорті мають бути вказані тип приладу, діаметр приладу, заводський номер, дата продажу, дата повірки лічильника.
  2. Обов’язково необхідно перевірити комплектацію приладу обліку відповідно до технічного паспорту.

Продавати засоби вимірювальної техніки, термін повірки яких перевищив половину міжповірочного інтервалу, в Україні заборонено. Також не рекомендуємо купувати лічильники «з рук». 

Придбання та встановлення нового лічильника відбувається за рахунок коштів споживача. оскільки ця послуга не є складовою тарифу на холодне водопостачання та водовідведення.

Роботи з установлення засобів обліку води проводяться спеціалізованою організацією, яка має ліцензію на виконання цих робіт за рахунок коштів споживача.

Після закінчення робіт із встановлення засобів обліку води представник КП БРР “Райводоканал” разом зі споживачем складають акт про прийняття приладів обліку холодної води в експлуатацію та їх опломбування. Встановлені прилади обліку води реєструються у юридично-розрахунковому відділі підприємства, де реєструються адреса споживача, номери приладів обліку води, дата виготовлення, проведення останньої та наступних повірок і їх показники на момент опломбування.

Датою початку роботи лічильника є дата на акті пломбування водомірного вузла. Кількість спожитої води визначається як різниця між поточними та попередніми показниками  приладів обліку води. Споживач зобов’язаний щомісячно у встановлений термін знімати показання повіреного, опломбованого приладу обліку води та передавати в юридично-розрахунковий відділ підприємства – надавачу послуг або контролеру дільниці. У разі несвоєчасної передачі показань лічильника за спожиту холодну або не допуску контролера до вузла обліку води (більше трьох місяців) та непроведення чергової державної повірки КП БРР «Райводоканал» має право перевести споживача на нормативний розрахунок за встановленими нормативами.      

Періодична повірка лічильника згідно з паспортними даними проводиться один раз на три-чотири роки. Відповідальним за дотримання правил експлуатації квартирних приладів обліку води є споживач.

  Довідки за тел.: 4-12-11, (098)352-21-27.