Держповірка лічильників

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ПОВІРКА ЛІЧИЛЬНИКІВ?

  1.     На підставі яких документів необхідно здійснювати державна повірку лічильників?

Відповідно  до  ст. 20  Закону  України  «Про  метрологію  та  метрологічну  діяльність» №113/98-ВР від 11.02.1998 зі змінами та доповненнями лічильники обліку холодної води, що знаходяться у власності фізичних осіб (квартиронаймачів), підпадають під сферу державного метрологічного контролю і нагляду.

Згідно з п.1 ст. 28 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, на які поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають періодичній повірці.

  1.         Міжповірочний інтервал лічильників холодної води

Всі  засоби обліку води повинні своєчасно, з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів (тобто певного інтервалу часу між двома послідовними періодичними повірками), проходити повірку відповідно до Покажчика засобів вимірювання техніки, типи яких занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки України.

В залежності від типу засобу обліку води (передбачений паспортом засобу обліку) встановлюється міжповірочний строк в 3 або в 4 роки від дати останньої повірки, але, як показує практика, не більше трьох разів. Гарантований виробником термін експлуатації приладу становить від 10 до 12 років.

  1. Яка ймовірність проходження повірки лічильника, якщо він експлуатується понад 10 років?

У цьому випадку існує велика ймовірність, що державну повірку він може не пройти. Адже виробники приладів обліку гарантують граничний строк експлуатації лічильників 10-12 років.

  1. За чий рахунок здійснюється державна повірка приладів обліку води?

 Враховуючи те, що до складової діючих  тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, які розроблені на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 869 від 01.06.2011 року «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», та набрав чинності з 01.06.2016 року, не включені статті витрат щодо проведення державної періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) приладів обліку води. Тому, відповідно до умов типового договору про надання населенню послуг з водопостачання, споживач за власний рахунок  здійснює державну періодичну повірку, демонтаж, монтаж або заміну власних лічильників води. Адже згідно із Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» експлуатувати засіб обліку із терміном повірки, що вийшов,- не можна. У тому випадку плата за послуги  буде нараховуватися не за показаннями засобу обліку, а за нормативами водоспоживання.

      5. Який порядок проведення державної повірки приладів обліку води?

По закінченню терміну державної повірки належного споживачу приладу обліку води, представник КП БРР «Райводоканал» видає припис про проведення повірки даного лічильника, який є обов’язковим для виконання.

Про дату проведення повірки приладу обліку води споживач зобов’язаний повідомити Виконавця.

Розпломбування лічильника води шляхом зняття пломб на гайках з’єднання лічильника проводиться працівниками Водоканалу безкоштовно (запис на розпломбування лічильника відбувається за заявою споживача до юридично-розрахункового відділу підприємства).

Держповірка проводиться  в ДП “Укрметртестстандарт” за адресою: м. Київ, вул. Метрологічна, 4 (мапа). Їхати від станції метро «Виставковий центр» тролейбусом № 11 або маршруткою № 548. Для здійснення оплати послуги повірки обов’язково мати ідентифікаційний код.

Підприємство працює щоденно. Години прийому квартирних лічильників води на повірку: понеділок – четвер з 9.00 до 16.00, в п’ятницю з 9.00 до 15.00, обідня перерва 12.30 до 13.00.

За більш детальною інформацією звертайтесь за телефоном: (044) 451-70-24.