Делегація з міста Пуллаха (дехто приїхав до нашого краю вперше) на чолі з головою партнерського об’єднання «Пуллах – Баришівка – Березань» Отто Гораком під час перебування в Баришівці відвідала центральну районну лікарню. Громада міста-побратима постійно долучається до оснащення ЦРЛ новітнім медичним обладнанням, що позитивно впливає на діяльність закладу, сприяє якості надання медичних послуг жителям Баришівщини. Тож візит до здравниці – традиційний.

Головний лікар Галина Буняк спільно з очільником райради Володимиром Гуменюком, селищним головою Олександром Вареніченком, першим заступником голови РДА Віталієм Гордієнком, депутатом Верховної Ради України Павлом Різаненком, головою партнерського об’єднання «Баришівка – Пуллах» Борисом Скориком, колективом працівників здравниці й перекладачами Василиною Глухановою і Людмилою Симоненко провели своєрідну екскурсію відділеннями. Зокрема в поліклінічному в кабінеті гастрофібродуоденоскопії німецьким гостям розповіли, як сучасний ендоскоп полегшує діагностику недуг пацієнтів (і не лише місцевих) із гастроентерологічними скаргами. Спеціальний метод обстеження можливий завдяки обладнанню, придбаному за кошти громади міста-побратима. Окрім того, його доповнює мобільна відеостійка, привезена з Пуллаха. Висока інформативність, простота ендоскопічних методів дослідження дозволяють широко застосовувати їх в амбулаторних умовах і вирішувати питання диспансеризації населення Баришівщини. Завдяки мобільній відеостійці лікарі можуть використовувати ендоскоп й у стаціонарі. У цьому переконалися й гості закладу: під час їхнього візиту лікар-ендоскопіст оглядав пацієнта, котрого привезла бригада екстреної медичної допомоги.

Опісля знайомства з роботою поліклініки (оглянули також приміщення відремонтованої лабораторії), делегація дорогою до пологового відділення (має обладнання, придбане завдяки партнерству) долучилася до знаменної події для подружжя Пчолкіних із Баришівки, адже в той момент відбулася урочиста виписка мами й новонародженої донечки. Не очікували новоспечені батьки, що прийматимуть вітання не лише від рідних і медиків, а й від керівництва району й Баришівки, народного депутата, іноземних гостей. Згадкою про цей день для молодої сім’ї стало колективне фото.

…відзначили члени делегації та лікарі успішну реалізацію проекту, покликаного на підвищення кваліфікації місцевих медиків у баварських клініках, обмін досвідом у роботі з німецькими фахівцями. Гінекологи ЦРЛ Андрій та Лариса Волокити, хірурги Анатолій Бондар і Максим Якубінський, анестезіолог Наталія Маховська, а також аспірант кафедри хірургії Київського медичного університету Христина Корольова радо ділилися враженнями від робочої поїздки до Німеччини, яка відбулася в травні, висловили переконання, що їхнє стажування відкрило нові підходи до лікування пацієнтів.

Опісля представники громади Пуллаха відвідали й стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання одиноких та непрацездатних громадян територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Баришівської селищної ради. Цьогоріч за сприяння активістів міста-побратима планується реконструкція системи гарячого водопостачання із використанням сонячних колекторів. Щонайперше разом із директором терцентру Іваном Кутовим, завідуючою стаціонарним відділенням Любов’ю Орел делегація оглянула пральню, на потреби котрої (а також – душової і ванної кімнати) йтиме гаряча вода, й господарську частину, на даху якої установлюють батареї.

Завдяки соціальній ініціативі партнерства робота стаціонарного відділення територіального центру поліпшиться, а отже, перебування підопічних і рутина працівників будуть комфортнішими.

Наш кор.

Фото Олексія НАДОЛЕНКА