Подолавши нелегку тривалу дорогу, голова партнерського об’єднання «Пуллах-Баришівка-Березань» Отто Горак та представники добровільної пожежної частини м.Пуллах Петер Вольф, Томас Маранеллі й Річард Веше відвідали Баришівку із почесною місією: особисто доставили придбані за кошти громади Пуллаха (завдяки підтримці першого бургомістра Сюзанни Таузендфройнд та депутатського корпусу) пожежно-рятувальний автомобіль та карету швидкої допомоги.

Чотири водії, періодично змінюючи один одного, провели в дорозі близько двадцяти годин, проїхавши майже дві тисячі кілометрів. А все заради того, аби мешканці Садового (саме в цьому населеному пункті буде місце дислокації «подарунків») та навколишніх сіл почували себе в безпеці.

Безумовно, ці автомобілі спеціального призначення (попередньо вживані, переобладнані) стануть запорукою збереження життя людей (порятунку в різних екстремальних ситуаціях), охорони їхнього здоров’я (надання медичної допомоги) та довкілля (локалізація та ліквідація пожеж і різного роду надзвичайних ситуацій). Так, пожежний автомобіль «Магірус» оснащений не тільки звичними засобами пожежогасіння та висувною драбиною, а ще й автономною системою забору води з гідрантів або відкритих водойм. А в медичному «Фольксвагені» відтепер можна перевозити людей із обмеженими фізичними можливостями разом із інвалідними візками.

До речі, аби місцеві фахівці отримати навички володіння німецькою технікою, гості провели з ними своєрідні навчання.

Очільник Баришівської районної ради Володимир Гуменюк, голова партнерського об’єднання «Баришівка-Березань-Пуллах» Борис Скорик, заступники Березанського міського голови Олександр Павленко й Руслан Хруль, в.о.старости Садівського старостинського округу Анатолій Семененко, місцеві медики та рятувальники висловили щиру вдячність німецьким друзям за небайдужість до проблем громад та реальну допомогу, котра постійно надходить до Баришівки, Березані й навколишніх сіл.

Окрім того, представники партнерства «Пуллах-Баришівка-Березань» Отто Горак і Барбара Каммерер-Фішер (прилетіла літаком) спільно з очільником Баришівської районної ради Володимиром Гуменюком у Києві зустрілися з Вікторією Калініченко, керівником офісу Вільної землі Баварії в Україні, й розповіли про багаторічну співпрацю й міцне партнерство баварського Пуллаха й двох містечок на Київщині – Баришівки й Березані; про успішно реалізовані протягом останніх кількох років соціально важливих проєкти. Тема обговорення продовжилася й у Посольстві Федеративної Республіки Німеччини. Подолати мовний бар’єр під час офіційних зустрічей допомагала Василина Глуханова.

За традицією німецькі друзі прогулялися вуличками Києва, відвідали село Бакумівку, поклали квіти до Хреста примирення, оглянули храм святого великомученика Пантелеймона. А під час спільного засідання членів партнерського об’єднання (допомагала порозумітися перекладач, учитель німецької мови Баришівського НВК Людмила Симоненко) обговорили подальші перспективи розвитку партнерських зв’язків, зокрема – програми співпраці в галузі медицини (в жовтні делегація лікарів, професорів та адміністративних експертів із Беришівки й Березані поїде до Пуллаха на експертну дискусію), майбутні заходи відзначення 30-річчя дружніх відносин між громадами, а також – етапи підготовки матеріалів для книги, приуроченої цій даті, яка об’єднає всю хроніку дружби міст-побратимів, до речі, одну з найтриваліших в Україні.

Аліна Басенко

Фото Олексія Надоленка