Знакова подія – відкриття нової медичної амбулаторії загальної практики – сімейної медицини – сталася днями в Лехнівці.

Ідейник і творець проєкту – голова Баришівської районної ради В.А.Гуменюк (уродженець Лехнівки, колишній Лехнівський сільський голова), який не з чуток знав проблеми сільської медицини, зокрема – про відсутність власного приміщення. Розробка проєкту і збір усіх необхідних документів – теж його заслуга.

У липні 2018 року проєкт потрапив до переліку будівництва 310 амбулаторій у 15 регіонах України. Через рік, у березні 2019-го, в центрі населеного пункту почалося будівництво, яке тривало близько десяти місяців.

Тепер одноповерхова будівля (розмір – 23,4х15,35 м в осях, висота поверху – 3,2 м, до підвісної стелі – 3,00 м) амбулаторії має прямокутну форму й умовний поділ на робочу й житлову зони. Будівництво проведено на 0,3 га земельної ділянки на правах постійного користування комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Баришівської районної ради, але в адміністративних межах території сусідньої Березанської громади. Вартість проєкту – 8447,47410 тис. грн; залучені кошти для його реалізації: субвенція на формування інфраструктури – 7299,03691 тис. грн, місцевий бюджет – 811,0041 тис. грн.

У будівлі медичного закладу – умебльоване житло для лікаря. Саме це – реальна мотивація, щоб молодий фаховий лікар лишився працювати в селі. Окрім того, вже закуплений службовий автомобіль Renault Duster, що дозволить сімейному лікарю виїжджати у сусідні населені пункти.

Після урочистого перерізання стрічки запрошені гості (в заході взяли участь заступник голови Київської облдержадміністрації О.М.Торкунов, директор департаменту охорони здоров’я КОДА М.М.Іонов, ексдепутат Верховної Ради України П.О.Різаненко, депутат Київської обласної ради М.А.Лук’яненко, очільник Баришівської районної ради В.А.Гуменюк, Баришівський селищний голова О.П.Вареніченко, а також – представники Баришівської районної й Березанської міської рад, ТОВ «Баришівська зернова компанія», очільники сусідніх територіальних громад, місцеві жителі та всі, хто брав участь в реалізації проєкту), всі охочі побували в приміщенні амбулаторії, оглянули службову частину, де розташовані реєстратура, маніпуляційний і оглядовий кабінети, кабінет щеплень, кімната персоналу. Проінспектували й житло для лікаря, кухню, топкову, санвузол. Побаченим залишилися задоволені, адже всюди створено комфортні умови для роботи та проживання медиків і якісного обслуговування пацієнтів.

У новій амбулаторії обслуговуватимуть не лише мешканців Лехнівки, а й населення з ближніх сіл – Пилипчого і Ярешок. Медичну допомогу в амбулаторії надаватимуть завідувач Лехнівської медичної амбулаторії загальної практики – сімейної медицини Іван Сергійович Гисар та медичні сестри Ірина Миколаївна Палагича й Олена Миколаївна Костюк.

Варто зазначити, що для реалізації цього проєкту зусилля об’єднало дуже багато небайдужих людей. Зокрема, за словами головного лікаря КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» П.О.Ковриги, облаштування житлової частини приміщення, умеблювання кімнат, придбання побутової техніки, заходи із благоустрою, будівництво огорожі та інше стало можливим завдяки спонсорській допомозі ТОВ «Баришівська зернова компанія» (Є.А.Радовенюк, В.П.Безсмертний, Я.О.Дністрянська), ТОВ «Промінь» (В.І.Сорока, А.І.Сорока), СФГ «Якименко» (Є.Л.Якименко, В.Є.Якименко), ТОВ «Новолехнівське» (М.М.Хрупчик), СФГ «Роман» (Р.Б.Скорик, С.Б.Скорик, Б.М.Скорик), фізичним особам-підприємцям С.І.Візір, Ю.А.Бачал, Л.В.Юрій…