Завершуючи ряд офіційних зустрічей та ознайомчих екскурсій, члени міжнародного партнерства «Баришівка – Березань – Пуллах» провели батьківські збори з мамами і татами дітей, котрі незабаром (за фінансування громади Пуллаха) відвідають землі Баварії. Зокрема Барбара Каммерер-Фішер та Отто Горак детально розповіли про заплановану програму, реалізація якої зробить перебування хлопчиків і дівчаток у Німеччині максимально змістовним, цікавим і пізнавальним.

Наостанок із членами правління ГО «Баришівка – Березань – Пуллах» (у засіданні взяли участь Борис Скорик, Володимир Гуменюк, Олександр Вареніченко, Анна Шевчук, Галина Буняк, Олександр Кравченко, Лариса Василенко, Дар’я Лобунець, Людмила Симоненко, Василина Глуханова) було обговорено ряд важливих питань щодо подальшої співпраці й успішної реалізації міжнародних програм.

Щонайперше, Отто Горак зачитав лист, що надійшов від баришівчан на адресу партнерства поштою, в якому йдеться про участь громади Пуллаха в облаштуванні центрального кладовища в Баришівці. Олександр Вареніченко повідомив, що здогадується про що йде мова, адже й до селищної ради теж надходять подібні звернення. Проте з місцевого бюджету виділяються кошти для належного утримання пам’ятників та обелісків, місць масового захоронення, також – для встановлення огорожі навколо території кладовища, що ж стосується індивідуальних могил – це справа членів родини покійних.

Два роки тому порушувалося питання потреби громади Березані в додатковому автомобілі швидкої допомоги. Як повідомив Отто Горак, придбання транспортного засобу заплановане на наступний рік, тому необхідно деталізувати технічні вимоги до нього. Цю новину радісно сприйняли присутні, зокрема враховуючи збільшення території обслуговування березанськими медиками у зв’язку з об’єднанням територіальних громад.

Висловила своє захоплення результатами медичного проекту Барбара Каммерер-Фішер: перший етап цьогорічної програми (хірурги, гінекологи й анестезіолог переймали досвід колег у державних і приватних клініках Баварії на початку травня) пройшов успішно. Попереду – другий: у липні німецькі вузькопрофільні медичні фахівці приїдуть в Україну, де, сподівається, отримають не менш насичену й змістовну програму, ніж торік (проєкт діє з 2018-го).

Цікавилися німецькі друзі й формуванням складу молодіжної делегації, котра у вересні має приїхати до Пуллаха. Обговорили також нюанси митного оформлення вантажів, адже громада Пуллаха готує до відправки «дружню допомогу».

Незабаром – 30-річчя співдружності громад Баришівки, Березані й Пуллаха, тож до святкування треба готуватися заздалегідь: необхідно замінити Травневе дерево, встановлене в центрі Баришівки з нагоди десятиріччя партнерства. Окрім того, готуються матеріали для книги, приуроченої цій даті, яка об’єднає усю хроніку дружби міст-побратимів, до речі, одну з найтриваліших в Україні.

Тож співпраця продовжується. А традиційне спільне фото – цьому підтвердження.

 

Текст і фото Аліни БАСЕНКО