Зранку, 06 серпня, голова Баришівської районної ради Володимир Гуменюк разом з членом партнерського об’єднання «Баришівка Пулах – Березань», інженером ТОВ «Лінде» (транснаціональна хімічна компанія, місто Мюнхен) – Міхаелем Хайзелем, директором Баришівського селищного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг Баришівської селищної ради) Іваном Кутовим, директором ТОВ «Атмосфера менеджмент» Володимиром Рябцем, головою громадської організації «Партнерське об’єднання «Баришівка – Пуллах – Березань» Борисом Скориком відвідали відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Баришівського селищного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг Баришівської селищної ради) с.Перемога задля контролю проведеної реконструкції системи гарячого водопостачання із використанням сонячних колекторів. Опісля деталі виконаного проекту обговорили в районній раді за участю Баришівського селищного голови Олександра Вареніченка, директора КП «Баришівкатепломережа» Олександра Вітра та його заступника Сергія Зезенька, директора КП БРР «Райводоканал» Володимира Олексюка, заступників голови Березанської міської ради Олександра Павленка та Руслана Хруля. Німецькою й українською мовами перекладала Людмила Симоненко.

Володимир Гуменюк зазначив, що до німецького фонду «NAKOPA» було подано 54 заявки проектів із енергозбереження та модернізації. Підтримали з них лише 4, у тому числі й проект Баришівського району. Сприяння громади Пуллаха важливе й допомагає в програмі енергозбереження конкурувати з великими мегаполісами (Києвом, Луцьком і Львовом). Заявку на участь (обсяг – 200 сторінок), склав Міхаель Хайзель, технічні питання Проекту довірили ТОВ «Атмосфера менеджмент» так як вже є позитивний досвід співпраці. Саме фахівці компанії виконували підрядні роботи із заміни вікон на енергозаощадливі в Лехнівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, встановлювали сонячні панелі на даху дошкільного-навчального закладу «Золотий ключик» (смт Баришівка) тому і зупинилися на розгляді з ними тристороннього договору.

Міхаель Хайзель ознайомив учасників робочої наради про цілі візиту та його життєві принципи захищати довкілля, що як член партнерства має місію спостерігача і тому опікується проектом зі встановлення геліосистеми в с.Перемога. Повідомив присутніх, що задоволений результатом проведеної роботи та наголосив, що завдячуючи Володимиру Гуменюку, Баришівський район має високий рівень довіри. І тепер можна претендувати на гранд на суму до 250 тис євро.

Під час обговорення Борис Скорик подякував від усієї громади Міхаелю Хайзелю за плідну співпрацю та щиру дружбу між партнерствами Баришівки та Пуллаху. Також розповів про тісну співпрацю партнерського об’єднання з німецьким товариством Engagement Global, яке заохочує підтримку побратимських зв’язків між українськими та німецькими містами та наголосив, що всі присутні мають змогу обговорити проектні ідеї та пропозиції, що можуть реалізовуватися у рамках програм: «Міста в Єдиному Світі» у сферах енергозбереження та екології.

Володимир Рябець розповів про проведену роботу. Що в основі всієї системи буде насос для циркулювання гарячої води. Він перетворюватиме сонячну енергію в теплову. В резерві ще один насос на випадок, якщо перший вийде з ладу (ввімкнення автоматичне). Контролюватиметься робота станції через мережу Інтернет. Це означає, що людський фактор управління – відсутній. Перегрів системи не передбачається, адже діятиме утилізатор тепла. Показники температури відображатимуться на бойлері та насосі. Розповів про переваги використання альтернативних джерел енергії. За 10 днів роботи системи можна сказати про її ефективність. В пріоритеті люди, які проживають в цьому відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Баришівського селищного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг Баришівської селищної ради). Вони мають можливість приймати душ двічі на день. Вирішено питання з питною водою, яку можна вживати з крана, тому що встановлена система очистки.

Голова районної ради повідомив, що закінчено монтаж системи гарячого водопостачання із використанням сонячних колекторів (геліосистеми) в Баришівському селищному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг Баришівської селищної ради) яку встановлювало ТОВ «Атмосфера менеджмент». Запросив всіх присутніх на офіційне відкриття геліосистеми, яке відбудеться 7 серпня. Втілення цього проекту відкриває нові перспективи. Володимир Антонович запропонував подавати пропозиції (ідеї) для нових проектів.

Міхаель Хайзель нагадав присутнім про аргументи, які є переконливими для німецького фонду «NAKOPA». Це повинен бути лише комунальний заклад. В пріоритеті ті технології, які тільки починають впроваджуватися та все, що стосується навколишнього середовища і довкілля. Об’єднання зусиль на збереження екології дасть позитивний результат на міжнародному рівні.

Олександр Вареніченко попросив дати час для обдумування пропозицій із залученням жителів громади до обговорення проектів для виваженого прийняття рішень владою.

Володимир Гуменюк попередив, що є час до середини вересня. В листопаді відбудеться зустріч з грантодавцем, на якій вже потрібно вести перемовини щодо наступного проекту. А до кінця року розробити документацію, щоб в 2020 році вже реалізовувати ініційований проект.

Головний спеціаліст Баришівської районної ради Оксана Семиволос