Печать1.  Німецько-український пілотний проект «Енергоефективні будівлі»

Німецьке енергетичне агентство DENA і Міністерство регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства (Мінрегіон) України в 2017 році у рамках спільної програми реалізують комплексну енергозберігаючу санацію житлових будинків в різних регіонах країни.

Учасниками програми «Енергоефективні будівлі» можуть стати власники багатоквартирних будинків. Для цього їм необхідно до кінця 2016 року подати заявки на участь в програмі і супровідні документи.

Тривалість проекту: жовтень 2015 – грудень 18+

Початок будівельних робіт на об’єктах запланований на весну 2017 року.

У рамках комплексної санації передбачається ряд заходів по ізоляції зовнішньої оболонки будинків, модернізації їх систем опалювання, вентиляції і іншого інженерного устаткування. Можлива модернізація електроустаткування, сантехніки і внутрішньої обробки будинків.

Для фінансування проекту «Енергоефективні будівлі» будуть залучені кошти Федерального міністерства економіки і енергетики Німеччини, партнерами виступлять фахові організації Німеччини Міністерство регіонального розвитку України, обласні адміністрації, міжнародні організації.

Презентація проекту додається.

Детальна інформація: www.dena.de

Вставить файл ДЕНА.

2. Проекти SES (Senior Experten Service)

SES (Senior Experten Service) – фонд німецької економіки з міжнародного співробітництва і некомерційне товариство з обмеженою відповідальністю. SES  пропонує усім охочим можливість після виходу на пенсію брати активну участь у житті суспільства, передаючи свої знання та вміння іншим людям як у своїй країні, так і за кордоном, забезпечуючи передачу досвіду через кордони, покоління та культури. Діяльність організації фінансується Міністерством Німеччини з економічного співробітництва та розвитку.

В базі даних SES зареєстровано понад 12.000 старших експертів – спеціалістів з понад 50 галузей народного господарства, починаючи з (А) аграрного сектору та закінчуючи (Ц) целюлозною промисловістю.

З часу заснування SES у 1983 році старшими експертами було реалізовано понад 25.000 проектів допомоги в 160 країнах світу. Середній вік експертів – 67 років.

Будучи фінансово незалежними, старші експерти надають свої знання на громадських засадах. Їх відрізняє висока мотивація та багаторічний професійний досвід, володіння мовами та здатність адаптовуватися до умов країни, в якій реалізують проект. Експерти пропонують допомогу для самодопомоги, тим самим роблячи важливий внесок у майбутнє і створюючи систему, що приносить користь для усіх учасників.

В Україні SES працює з 1986 року та провела на сьогоднішній день 480 проектів. SES здійснює свою діяльність через представництва в різних регіонах країни. Вони є сполучною ланкою між головним офісом у Бонні і заявником, допоможуть заповнити заявку та прийняти експерта.

Адреса представництва на сайті: www.ses-bonn.de

 

Старші експерти підтримують в Україні передусім малі і середні підприємства, медичні, соціальні, а також освітні установи усіх рівнів. Багато заявок приходить від сільськогосподарських підприємств, сфери обслуговування, туризму, торгівлі, водопостачання, охорони довкілля і освіти. Центральне місце в діяльності SES в Україні займає допомогу підприємцям в подоланні технічних і організаційних проблем. Стабільним компонентом усіх проектів SES є навчання, підвищення кваліфікації місцевих фахівців і керівної ланки.

Презентація:

http://multikulti.org.ua/wpcontent/uploads/Praesentation_RU_neu.ppt

3. Проекти Німецької служби академічних обмінів (DAAD),

Німецька служба академічних обмінів є посередницькою організацією зовнішньої культурної політики, освітньої та наукової політики, а також розвитку співпраці в галузі вищої школи.

Головне управління DAAD знаходиться у Бонні, воно є центром керування всієї внутрішньої та міжнародної діяльності DAAD. Берлінський офіс у Науковому форумі на площі Жандарменмаркт є другим за значенням представництвом DAAD в Німеччині.

За кордоном DAAD представлений широкою мережею офісів, доцентів та об´єднань колишніх стипендіатів і пропонує інформацію та консультації на місці: філії та інформаційні центри (IC) у всьому світі забезпечують контакт з партнерами, а також ефективне спілкування, проведення програм та консультації на місці.

 Навчання у Німеччині

Наука та дослідження в Німеччині мають давні традиції. Чимало ВНЗ cлавляться багатовіковою історією. Після руйнувань Другої світової війни у Німеччині розвинулося широке поле досліджень, яке, особливо після об´єднання Німеччини, охоплює стільки галузей, як ніколи. У Німеччині існують (на 2001 рік) 323 ВНЗ, і якщо хто хоче навчатися у Німеччині, він має вибір між університетами та рівноцінними їм ВНЗ, як, наприклад, ВНЗ прикладного напряму (Fachhochschule) та вищими школами музики, мистецтв та кіно. Студенти всіх національностей можуть навчатися у будь-якому державному інституті.

Якщо ви вирішили навчатися у Німеччині, вам необхідно обов´язково з’ясувати для себе наступні питання, щоб створити собі оптимальні умови для навчання:

  • Який тип німецького ВНЗ вам підходить? Можливо, вас цікавить короткострокове, орієнтоване на практичні зайняття, навчання у ВНЗ прикладного напряму, або ж ви хочете відвідувати вищу школу музики або мистецтв? DAAD має спеціальні брошури, присвячені цим типам ВНЗ, в серії «Навчання у ВНЗ Німеччини».
  • Ви хочете закінчити повний курс навчання у Німеччині або лише частковий, без закінчення ВНЗ (наприклад, лише на рік)?
  • Може, ви вже отримали вищу освіту і вашій країні і тепер хочете здобути післядипломну освіту?
  • Чи буде визнано у вашій країні німецький диплом, ступінь магістра та складені державні іспити або ж диплом ВНЗ прикладного напряму як документ, що підтверджує достатній рівень освіти для професійної діяльності?

Починайте обмірковувати ваш шлях до німецького ВНЗ лише тоді, коли ви усвідомите, яким буде ваше повернення на Батьківщину і якими будуть ваші шанси у професійній сфері після закінчення обраного вами навчання, а також фінансовий бік вашого перебування у Німеччині. Навчання у німецькому інституті має створити для вас нові можливості, а не позбавити вас них.

 

Керівник інформаційного центру DAAD у Києві

Пані д-р Гізела Ціммерманн

Національний університет ім. Т. Шевченка
Інститут міжнародних відносин
вул.Мечникова 36/1

 image001

ІЦ DAAD у Києві
пр. Перемоги 37, НТУУ “КПІ”, корп. 6
Тел./факс: +380 44 406-82-69
тел.: +380 44 406-85-41
E-Mail: infodaad.org.ua

Детальна інформація: www.daad.org.ua