28 травня 2019 року  голова Баришівської районної радим В.Гуменюк  провів  розширене засідання постійної комісії районної ради з питань соціально-економічного, інвестиційного, культурного  розвитку, бюджету, фінансів та цін. До роботи бюджетної комісії долучились Богдан С.І., заступник голови районної ради та  депутати районної ради   Гудим Д.К., Зозуля В.О., Кутовий І.І., Прядка Є.М., Деркач А.В., а також Гордієнко В.М., перший заступник голови райдержадміністрації, Мойсієнко Т.Б., начальник управління фінансів райдержадміністрації, Гапич С.Б., в.о. начальника управління освіти, молоді і спорту  райдержадміністрації, Данчук Ж.В., заступник Баришівського селищного голови, Бойко О.М., начальник відділу освіти, молоді і спорту Баришівської селищної ради. На порядку денному   розглядалось одне, але дуже важливе  питання щодо розподілу залишку освітньої субвенції 2018 року у сумі 2 млн. 854 тис. гривень .

Згідно постанови КМУ № 6  від 14.01. 2015 року (із змінами)  освітню субвенцію можна використовувати лише на:

• оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників.
  • на оснащення закладів освіти засобами навчання з фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами з мультимедійними засобами навчання (інтерактивна дошка, інтерактивна панель із вмонтованим комп’ютером, мультимедійний проектор, під’єднаний до комп’ютера вчителя, учнівське комп’ютерне обладнання, програмне забезпечення, комутаційне обладнання тощо), навчальним обладнанням і методичним забезпеченням для початкової школи;
  • підключення закладів освіти до Інтернету, насамперед у сільській місцевості;
  • будівництво нових туалетних приміщень і реконструкцію, капітальний та поточний ремонт туалетних приміщень закладів загальної середньої освіти, в яких початкову освіту здобувають не менше 20 осіб, їх облаштування санітарно-гігієнічним обладнанням та розроблення відповідної проектної документації.

Заслухавши пропозиції Бойко О.М., начальника відділу освіти, молоді і спорту Баришівської селищної ради щодо потреб  в розрізі закладів загальної середньої освіти та після  жвавого обговорення, учасниками засідання  прийнято  висновки і рекомендації постійної комісії районної ради, попередньо розподіливши залишки освітньої субвенції 2018 року таким чином:

на реконструкцію, капітальний та поточний ремонт туалетних приміщень:

1. Баришівський НВК – 350 тис.грн.
  2. Баришівська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.Зерова – 350 тис.грн.
  3. Лукашівський НВК – 270 тис.грн.
  4. Рудницький НВК – 270 тис.грн.
  5. Селищанський НВК – 270 тис.грн.
  6. Сезенківський НВК – 200 тис.грн.
  7. Бзівський НВК – 200 тис.грн.
  8. Селичівський НВК – 200 тис.грн. (старша ланка), загальна сума коштів – 2 млн.110 тис.грн.
  • для таких освітніх закладів як Веселинівський НВК (77 учн.), Коржівська ЗОШ І-ІІІ ступенів (163), Волошинівський НВК (213) та Подільська філія (43), Гостролуцький НВК (56), Морозівський НВК (301), Паришківський НВК (68), Перемозький НВК (96) по 1 тис.грн. на одного учня школи, загальна сума коштів – 1 млн.017 тис.грн.  При такому розподілі залишків освітньої субвенції 2018 року не вистачає коштів у сумі 273 тис.грн.

Тому, було прийнято рішення звернутись до Баришівської селищної ради щодо спів фінансування     зазначених заходів   з подальшим розглядом кошторисів на реконструкцію, капітальний та поточний ремонт туалетних приміщень та  обговоренням  на спільному засіданні бюджетних комісій районної та селищної рад 11 червня 2019 року о 10 годині в малій залі адмінприміщення за адресою пл. Миру, 1.

К.Гордієнко, начальник організаційного відділу виконавчого апарату районної ради