У рамках медичного проекту «Підвищення кваліфікації, рівня знань і практичних навиків вузькопрофільних лікарів Баришівської ЦРЛ і Березанської міської лікарні та обмін досвідом  у роботі з німецькими фахівцями» із 5 по 18 травня медичні фахівці Баришівщини відвідали Пуллах. До складу групи ввійшли гінекологи Баришівської ЦРЛ Андрій та Лариса Волокити, хірурги Анатолій Бондар і Максим Якубінський, анестезіолог Наталія Маховська, а також аспірант кафедри хірургії Київського медичного університету Христина Корольова. Координував поїздку делегації голова партнерського об’єднання «Баришівка – Березань – Пуллах» Борис Скорик.

Насичену й пізнавальну програму перебування українських представників організували перший бургомістр Пуллаха Сюзанна Таузендфройнд, голова партнерського об’єднання «Пуллах – Баришівка – Березань» Отто Горак, керівник проекту Йоганнес Бургес, референти партнерства Сабіна Горак і Штефан Деммелер, Барбара Каммерер-Фішер.

Специфіка поїздки передбачала участь лікарів у практичних заходах Проекту, зокрема – візити до державних і приватних клінік Баварії. Медики не лише побували у здравницях федеральної землі, їм продемонстрували особливості роботи місцевих лікарів (перекладав з німецької на українську мову і навпаки Ігор Плашкін).

Андрій та Лариса Волокити впродовж п’яти днів переймали досвід колег в акушерсько-гінекологічному відділені лікарні «Agatharied» (завідуючий – професор Штефан Рімбах). Вони ознайомилися зі специфікою проведення лапароскопічних операцій. Як виявилося, методику, яку використовують і наші фахівці, розробив саме Штефан Рімбах, тож удалося обговорити з ним усі нюанси проведення операцій та отримати безцінні рекомендації.

Практичний досвід гінекологи переймали й у клініці «Großhadern» Мюнхенського університету, зокрема – від професора Уве Хазбаргена, завідуючого перинатального центру, котрий поділився результатами власних досягнень. Лікарі працювали під керівництвом німецьких колег на амбулаторному прийомі, а також – в операційній. Інновацією для них стала хірургічна система «da Vinci» із використанням програмного забезпечення і маніпуляторів (мова йде про застосування роботів у медицині).

Анатолій Бондар, Максим Якубінський і Христина Корольова вивчали досвід роботи фахівців хірургічного відділення лікарні «Agatharied» (завідуючий – Ханс Мартін Шарді) під час оперативних втручань на щитовидній залозі, органах черевної порожнини…, а в «Martha Maria» (професор Горст Гюнтер Рау) – на легенях, при лікуванні онкології. Пізнавальними були відвідини реанімаційного відділення, оснащеного надсучасним обладнанням, що викликало захоплення. Високі професійні якості персоналу здравниці, злагодженість у роботі, ставлення медиків до пацієнтів вразили наших хірургів.

Наталія Маховська під час стажування в «Agatharied» (професор Йоахім Грох) познайомилася з лікарем-анестезіологом Олексієм Чегринцем, вихідцем із Харкова, котрий уже 15 років живе й працює в Німеччині. Його зацікавив Проект, тож висловив бажання в майбутньому долучитися до подібних практичних заходів. Наталія Маховська вивчала переваги обігріву пацієнтів під час операцій та контролю газового складу крові, а в «Martha Maria» (професор Горст Гюнтер Рау) освоїла методику епідуральної анестезії та інкубації з використанням відеоларингоскопа.

Дедалі ефективнішою стає кооперація між лікарями Баришівщини та Баварії завдяки медичному проекту, що реалізується за сприяння голови Баришівської районної ради Володимира Гуменюка, громадської організації «Баришівка – Березань – Пуллах», підтримки німецького некомерційного товариства «Engagament Global».

Медицина в Україні потребує не лише якісних змін, а й нових підходів до роботи самих спеціалістів. Тому в рамках Проекту лікарі краю мають можливість отримати передовий європейський досвід, познайомитися з висококваліфікованими німецькими фахівцями, а головне – для них відкривається новий погляд на медицину та методи лікування хворих за сучасними стандартами.