Діяльність

Систему місцевого самоврядування району складають 39 територіальних громад, 25 сільських, 1 селища, 1 районна ради та виконавчі апарати рад.

Відповідно до пункту 2 статті.16 Закону України “Про місцеві вибори», склад районної ради визначений у кількості 34-х депутатів. Після місцевих виборів 2015 року до Баришівської районної ради VII скликання ввійшли представники шести політичних сил. Місця в раді вибороли представники :

Блоку Петра Порошенка «Солідарність» – 9 мандатів;

Політичної парті «УКРОП” – 8;

Політичної партії «Наш край» – 7;

Всеукраїнське об»єднання «Батьківщина» – 5;

Радикальної партії – 3;

ВО «Свобода» – 2.

11

У своїй діяльності рада, її органи та посадові особи місцевого самоврядування керуються Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», іншими законодавчими та нормативними актами. Порядок діяльності районної ради VIІ скликання визначає Регламент, затверджений рішенням сесії від 22 грудня 2015 року № 32-02-07.

Дорадчим органом ради є Президія, яка створена рішенням районної ради №18-01-07 від 24 листопада 2015 року та діє у відповідності до затвердженого Положення.

Керуючись ст. 35 Регламенту Баришівської районної ради VIІ скликання створено 5 постійних комісій районної ради, які діють згідно чинного законодавства України та відповідно затвердженого радою Положення.

Відповідно до вимог ст. 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада проводить свою роботу сесійно. Всі питання, які виносяться на розгляд сесій районної ради, детально обговорюються на засіданнях постійних комісій та виносяться на затвердження сесії з відповідним висновком.

IMG_9182

Історичною закономірністю є факт досягнення державного прогресу через проходження певного кризового етапу. Сьогодні наша держава переживає не легкий час – час реформування, без якого неможливий подальший розвиток держави, саме тому завданням місцевої влади є організація і проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо змісту та необхідності проведення державних реформ. З цією метою районна рада проводить зустрічі з представниками місцевого самоврядування району, громадами сіл району з питань адміністративно-територіальної реформи та децентралізації влади в Україні. Керівництво та депутати районної ради проводять виїзні та тематичні прийоми громадян з питань медичного обслуговування, з питань нарахування та виплати субсидій, проблем житлово-комунального господарства, забезпечення правопорядку в населених пунктах району. З метою оперативного вирішення проблемних питань, звернень громадян до організації та проведення тематичних прийомів залучаються представники відповідних структур та організацій.

IMG_1570

IMG_2316

IMG_4377

IMG_2902

Під постійним контролем районної ради знаходиться функціонування підприємств комунальної власності та надання ними якісних послуг населенню району.

IMG_1193

IMG_1202

Районна рада – це є підсистема законодавчої гілки влади держави, тому і успіх її роботи залежить, від дотримання у своїй діяльності вимог чинного законодавства України. Головними критеріями роботи ради є організація роботи в межах нормативно-законодавчого поля, дотримання депутатської етики, толерантність та максимальне спрямування зусиль на вирішення нагальних проблем життя громади району.

Важливим чинником у роботі районної ради є також консолідовані зусилля у роботі депутатського корпусу. Кожен депутат – це особистість, яка вболіває за життя громади району. В Баришівській районній раді VIІ скликання зареєстровані п’ять депутатських фракцій:

Блоку Петра Порошенка «Солідарність» – голова фракції Шинкарук С.М.;

Політичної парті «УКРОП” – голова фракції Лук’яненко С.О.;

Політичної партії «Наш край» – голова фракції Ільченко О.І.

Всеукраїнське об»єднання «Батьківщина» – голова фракції Деркач А.В. ;

ВО «Свобода» – голова фракції Калішук С.А.

Незважаючи на різні політичні погляди в районній раді забезпечена конструктивна співпраця всіх депутатів, завдяки чому всі важливі питання життєдіяльності району на пленарних засіданнях сесій вирішуються майже одноголосно.

IMG_9189

Першочергові завдання районної ради формуються на разі із тих проблемних питань, які існують в районі – це:

  1. Підвищення рівня соціально-економічного розвитку шляхом активізації інвестиційної діяльності, створення сприятливого інвестиційного клімату в районі.
  2. Оптимізація роботи комунальних підприємств району та забезпечення надання якісних послуг населенню .
  3. Забезпечення розвитку освіти, культури, молодіжного руху та спорту на території Баришівського району.
  4. Підтримка та захист соціально-незахищених верств населення.
  5. Підтримка розвитку громадянського суспільства.